ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Лекторій до 100-річчя Буковинського народного віча
 

 

Чернівецький обласний краєзнавчий музей, спільно із Центром буковинознавства при ЧНУ ім. Ю. Федьковича на базі Чернівецького обласного краєзнавчого музею організовують лекторій на тему:

«Боротьба за українську державність на Буковині: До сторіччя Буковинського народного віча»

 

 

Тема 1. Національний склад населення Буковини та політичне життя краю на початку ХХ ст. – 23 жовтня 2018 р.о 12.00

Лектор: Ганна Скорейко – кандидат історичних наук


Національний склад населення Буковини за офіційними переписами другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Політичне життя Буковини до запровадження загального виборчого права. Впровадження загального виборчого права в Австро-Угорщині та його наслідки для політичного життя краю. Політичне національне представництво в Крайовому сеймі. Буковинське партійне представництво в парламенті Відня. Політичні сили українців та румунів Буковини в політичній системі Австро-Угорщини. Віче як форма вирішення політичних питань на Буковині кінця ХІХ – початку ХХ ст.

 

 

Тема 2. Населення Буковини в умовах Першої світової війни  – 24 жовтня 2018 р.о 11.30

Лектор: Ігор Піддубний – кандидат історичних наук


Бойові дії на території краю та ставлення населення. Українське та румунське питання на Буковині в період війни. Російська окупаційна влада та населення краю в період активних бойових дій 1914-1917 рр. Взаємини населення та австрійської влади у 1914-1917 рр. Становище населення краю у період відновлення австрійської влади (серпень 1917 – червень 1918 р.).

 

 

Тема 3. Ситуація в Австро-Угорщині наприкінці Першої світової війни та спроби вирішення національно-державницького питання народами імперії у 1918 р. – 25 жовтня 2018 р. о 12.00

Лектор: Ірина Яворська – кандидат історичних наук


Економічна, політична та соціальна ситуація в Австро-Угорщині у липні - вересні 1918 р. Становище національних груп на Буковині у другій половині 1918 р. Національне та політичне життя краю в умовах завершення війни. Указ імператора Карла І від 15 жовтня 1917 р. та реакція політиків і населення на східних кордонах імперії. Діяльність національних рад у жовтні – листопаді 1918 р.

 

 

Тема 4. Українсько - румунське протистояння на Буковині у жовтні – грудні 1918 р. – 26 жовтня о 11.30

Лектор Юлія Левіна – кандидат історичних наук


Утворення та програма діяльності Української та Румунської національних рад. Ситуація в краї на початку листопада 1918 р. Буковинське народне віче 3 листопада 1918 р. та його рішення. Організація національних органів влади у північній частині Буковини. Протистояння з Румунською національною радою та вступ румунських військ на Буковину. Проведення Ґенерального конгресу Буковини та проголошення приєднання краю до королівства Румунії. Українсько-румунське протистояння листопада-грудня 1918 р.

 

 

Тема 5. Питання Буковини на міжнародній мирній конференції – 26 жовтня о 13.00.

Лектор Ігор Піддубний – кандидат історичних наук


Ситуація в краї у 1919-1920 рр. Обговорення питання кордонів Румунії на мирній конференції в Парижі. Діяльність румунської делегації на мирній конференції. Участь буковинських румунських діячів у мирній конференції.. Спроби української делегації вирішити питання Буковини на мирній конференції в Парижі. Рішення Паризької мирної конференції 1919-1920 рр. та подальша доля Буковини.Создан 16 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
2016-2019, © Чернівецький обласний краєзнавчий музей