ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Афіша
 

 

 

Чернівецький обласний краєзнавчий музей, спільно із Центром буковинознавства при ЧНУ ім. Ю. Федьковича на базі Чернівецького обласного краєзнавчого музею організовують лекторій на тему:

«Боротьба за українську державність на Буковині: До сторіччя Буковинського народного віча»

 

 

Тема 1. Національний склад населення Буковини та політичне життя краю на початку ХХ ст. – 23 жовтня 2018 р.о 12.00

Лектор: Ганна Скорейко – кандидат історичних наук


Національний склад населення Буковини за офіційними переписами другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Політичне життя Буковини до запровадження загального виборчого права. Впровадження загального виборчого права в Австро-Угорщині та його наслідки для політичного життя краю. Політичне національне представництво в Крайовому сеймі. Буковинське партійне представництво в парламенті Відня. Політичні сили українців та румунів Буковини в політичній системі Австро-Угорщини. Віче як форма вирішення політичних питань на Буковині кінця ХІХ – початку ХХ ст.

 

 

Тема 2. Населення Буковини в умовах Першої світової війни  – 24 жовтня 2018 р.о 11.30

Лектор: Ігор Піддубний – кандидат історичних наук


Бойові дії на території краю та ставлення населення. Українське та румунське питання на Буковині в період війни. Російська окупаційна влада та населення краю в період активних бойових дій 1914-1917 рр. Взаємини населення та австрійської влади у 1914-1917 рр. Становище населення краю у період відновлення австрійської влади (серпень 1917 – червень 1918 р.).

 

 

Тема 3. Ситуація в Австро-Угорщині наприкінці Першої світової війни та спроби вирішення національно-державницького питання народами імперії у 1918 р. – 25 жовтня 2018 р. о 12.00

Лектор: Ірина Яворська – кандидат історичних наук


Економічна, політична та соціальна ситуація в Австро-Угорщині у липні - вересні 1918 р. Становище національних груп на Буковині у другій половині 1918 р. Національне та політичне життя краю в умовах завершення війни. Указ імператора Карла І від 15 жовтня 1917 р. та реакція політиків і населення на східних кордонах імперії. Діяльність національних рад у жовтні – листопаді 1918 р.

 

 

Тема 4. Українсько - румунське протистояння на Буковині у жовтні – грудні 1918 р. – 26 жовтня о 11.30

Лектор Юлія Левіна – кандидат історичних наук


Утворення та програма діяльності Української та Румунської національних рад. Ситуація в краї на початку листопада 1918 р. Буковинське народне віче 3 листопада 1918 р. та його рішення. Організація національних органів влади у північній частині Буковини. Протистояння з Румунською національною радою та вступ румунських військ на Буковину. Проведення Ґенерального конгресу Буковини та проголошення приєднання краю до королівства Румунії. Українсько-румунське протистояння листопада-грудня 1918 р.

 

 

Тема 5. Питання Буковини на міжнародній мирній конференції – 26 жовтня о 13.00.

Лектор Ігор Піддубний – кандидат історичних наук


Ситуація в краї у 1919-1920 рр. Обговорення питання кордонів Румунії на мирній конференції в Парижі. Діяльність румунської делегації на мирній конференції. Участь буковинських румунських діячів у мирній конференції.. Спроби української делегації вирішити питання Буковини на мирній конференції в Парижі. Рішення Паризької мирної конференції 1919-1920 рр. та подальша доля Буковини.Обновлен 18 окт 2018. Создан 22 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
2016-2018, © Чернівецький обласний краєзнавчий музей