ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської
 

Завідувач музею – Заслужений працівник культури України Володимир Аксентійович Вознюк

 

вул. С. Окуневської-Морачевської, 5; тел. 52-56-44

 

Співробітники музею:

 

старший науковий співробітник Алла Вікторівна Данілевич

старший науковий співробітник Юлія Миколаївна Микосянчик

 

 

Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської було відкрито 27 листопада 1944 року згідно з постановою № 1134 Ради Народних Комісарів Української РСР від 4 вересня 1944 року в будинку, де останні роки свого життя (1929–1942) провела відома українська письменниця.

 

У будинку-музеї п'ять кімнат. У трьох з них розміщена літературна експозиція, що висвітлює життєвий і творчий шлях письменниці, її літературну діяльність, літературні зв'язки. Дві інші – меморіальні. Це робочий кабінет і спальня, де представлені особисті речі О. Кобилянської, меблі, витвори мистецтва, власницею яких була письменниця. Нині діюча експозиція створювалася у 1983–1984 роках.

 

Фонди налічують понад 4 тисячі одиниць зберігання, серед них – рукописи і першодруки творів відомої української письменниці, листи, унікальні світлини, її бібліотека, предмети родинного вжитку родини Кобилянських кінця ХІХ – початку ХХ століття та інше.

 

В музеї активно ведеться науково-освітня, науково-дослідницька робота. Співробітники закладу стали авторами вагомих наукових досліджень про життєвий і творчий шлях О. Кобилянської. Обновлен 15 мар 2016. Создан 19 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
2016-2018, © Чернівецький обласний краєзнавчий музей