ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

Відділ науково-фондової роботи
 

Завідувач відділу – Наталія Миколаївна Холодницька

 

Тел. 52-49-12

 

 

Співробітники відділу:

 

старший науковий співробітник Тетяна Іванівна Бевзюк

старший науковий співробітник Людмила Вікторівна Бондарева

старший науковий співробітник Оксана Григорівна Драгомирецька

старший науковий співробітник Тетяна Григорівна Назаришина

 

 

На даний час фонди Чернівецького обласного краєзнавчого музею налічують понад 95 тисяч музейних предметів. Їх складають археологічна та природнича збірки, численні документи, твори видатних митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Особливе місце належить нумізматичній та етнографічній колекціям, заслуговують на увагу колекції зброї, стародруків, ікон та писанок.

 

На жаль, значна частина фондів Буковинського крайового музею була втрачена в роки Другої світової війни. Проте, ті що вціліли (850 одиниць), є найбільш цінними експонатами у колекції музею. В першу чергу це Острозька Біблія, видрукована 1581 року Іваном Федоровим у Львові; «Бесіди Св. Іоанна Златоуста», друкована у Львові 1623 року; «Молитвослов», виданий у Києві П. Могилою в 1646 році; видані у Львові «Тріодіон» та «Євангеліє» відповідно у 1663 та 1690 роках.

Серед інших пам’яток на особливу увагу заслуговує прапор міста Чернівці, виготовлений до 500-річчя першої писемної згадки про Чернівці (1908 р.), та колекція зброї із фондів Крайового музею. ЇЇ репрезентують у експозиційних залах музею два мечі XV–XVI ст., 7 капсульних рушниць ХІХ ст. та крем’яна рушниця XVII ст.

 

Основна ж частина експонатів, успадкованих від Крайового музею, які сьогодні належать до історичної групи збереження – це предмети етнографічного характеру: побутові речі, одяг, знаряддя праці XVIII – ХІХ ст. і зразки виробів буковинських підприємств другої половини ХІХ – поч. XX століття.

 

Серед творів декоративно-прикладного мистецтва також зустрічаються експонати, зібрані працівниками Буковинського крайового музею, їх трохи більше сотні. Переважно це взірці вишивок із різних куточків Північної Буковини, характерні для 2-ї половини ХІХ – поч. XX ст. До цієї ж групи збереження віднесено й ікону народного примітиву XVII ст. із зображенням св. Миколая та ряд портретів, виконаних митцями того часу.

 

Серед експонатів, які надійшли із Буковинського крайового музею, близько 70 фотографій. Старі, неякісні, пожовклі від часу фото знову повертають нас до подій, які мали місце на території краю в другій половині ХІХ – на початку XX ст. Завдяки їм ми віч-на-віч зустрічаємося із представниками різних етнічних груп, які мешкали на Буковині, разом із ними мандруємо вулицями міст і сіл краю.Обновлен 15 мар 2016. Создан 18 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
2016-2018, © Чернівецький обласний краєзнавчий музей